<<
>>
 

קורות חיים

מיכאל כהן

קורות חיים

מיכאל כהן הוא הבעלים והמייסד של "מיכאל כהן- שיפוץ השכרה ומכירה של כלי נשיפה" משפץ כלי נשיפה מעל 30 שנה, נגן חצוצרה מילדות ובתזמורת צה"ל, מורה לחצוצרה ומוזיקאי.

אוטוביוגרפיה -

אני יליד 1964, בן אמצעי  ליעקב ומרגלית כהן,  גדלתי והתחנכתי בעכו.  
בגיל 10 השתתפתי בחוג תזמורת צעידה שמרכז המוסיקה בעכו.  במסגרת החוג למדתי לנגן בחצוצרת תרועה תוך כדי צעידה (בהדרכתן של המורה חיילת אסתי יוסילביץ' ומטילדה מרקוביץ). בהמשך הוחלט שאנגן בטרומבון בהדרכת אסתי יוסילביץ . אח"כ עברתי ללימודי חצוצרה, וניגנתי בהרכב הייצוגי של מרכז המוסיקה בהנהלתו וניצוחו של מר שמואל כהנא, המנצח המיתולוגי, שהווה עבורי דמות אב, דמות שהשפעתה דומיננטית עליי ועל רבים אחרים.

השנים שניגנתי בהרכב הייצוגי היו מלאים ברגעים מרגשים והתקדמתי בנגינה בחצוצרה בהדרכתה של המורה אראלה חיבובסקי.

תזמורת הנוער של עכו זכתה בפרסים בתחרויות רבות  ובהערכה רבה בארץ  והייתי גאה להיות חלק ממנה. השתתפתי גם בתזמורת ארצית (התזמורת המקובצת) שבה התקבצו טובי הנגנים בארץ. אירוע שזכור לי במיוחד הוא השתתפותי בהופעה בתזמורת המונית שהתקיימה בירושלים, שיתוף של מספר תזמורת, אירוע מדהים ומרגש.

בגיל 18 התקבלתי לתזמורת צה״ל כחצוצרן, בניצוחו של יצחק גרציאני. שלוש שנות השירות הצבאי, שנים של הנאה בחברתם של נגנים מוכשרים, עברו במהירות רבה.
לאחר השירות הצבאי קיבלתי הזדמנות להיות שוליה של משפץ כלי נשיפה, ב"טוניקה" בית מלאכה של רן אלטיצר. רן אלטיצר, משפץ כלי נשיפה, בעל מקצוע מעולה שהעביר לי את רזי המקצוע בצורה מופלאה והיה לי מורה דרך נהדר.  במשך ארבע שנים למדתי ועבדתי בטוניקה. במסגרת עבודתי  טיפלתי בכל סוגי הכלי נשיפה ולמדתי את כל סוגי העבודות . אני מודה לרן אלטיצר על הנדיבות וההזדמנות שניתנה לי ללמוד ולהתאהב במקצוע.
בתום ארבע שנים נפרדתי מטוניקה ונסעתי לאוסטרליה במטרה להמשיך ולעסוק במקצוע בו התמחיתי.

בדרכי לחיים החדשים, ביצעתי עצירות באיטליה ובארה"ב שם הצטיידתי בכלי עבודה וחלקי חילוף לכלים לעסק החדש.

בסידני שבאוסטרליה הקמתי את

  •   "SUPERTONIC"

בית מלאכה לשיפוץ כל כלי הנשיפה.

עסק זה פעל במשך 9 שנים בהן צברתי ניסיון ומידי פעם נסעתי למאסטרים ברחבי העולם ללמוד ולעבוד ביחד .

בתום תקופה זו חזרתי לישראל והבאתי איתי הגיעה מכולה מלאה בכלי עבודה ואנרגיות חיוביות שקיבלתי באוסטרליה.

לאחר מחשבה ארוכה ומעמיקה החלטתי לפתוח את בית המלאכה החדש שלי באזור הצפון כדי לתת מענה לתושבי הצפון במחירים שפויים ובאיכות עבודה בלתי מתפשרת.

בשיתוף עם אמי, שבדיוק יצאה לפנסיה, בניתי את בית המלאכה בא.ת  מילואות (באזור עכו). שנה לאחר מכן הצטרף גם אבי ז"ל לעסק והתחלנו להתרחב מהצפון למרכז הארץ.

בקיץ, העונה החמה של תיקוני הכלים, הגיעו אף האחיינים שלי לעזור וללמוד את המקצוע

בשנת 2000 חברתי לזוגתי זהבה, ונולדו לנו סתיו ועידן. זהבה הצטרפה אליי לניהול העסק ופתחנו מחלקות נוספות של השכרת כלי נשיפה וייבוא כלי נגינה ומכירתם.

כיום בבעלותנו עסק משגשג, שמעסיק מספר עובדים, ומשפץ את כמות כלי הנגינה הגדול ביותר בארץ.  אמי עדיין עובדת איתי והיא משפצת כלי הנשיפה הוותיקה והטובה ביותר בארץ, שמואל מוקד, אבא של זהבה עובד אתנו אף הוא כבר מספר שנים, וילדיי, סתיו ועידן אף הם עובדים בחופשים מבית הספר.

 לרשותי עומדים, ניסיוני רב השנים, יכולתי לטפל בכל  סוגי הכלים ולבצע את כל סוגי התיקונים, ובית המלאכה הגדול והמאובזר בארץ.
וכמו ביומי הראשון אני נהנה לשרת נגנים ואוהב את המקצוע שלי ואת סביבת העבודה וכל הזמן לומד דברים חדשים , מרחיב ומוסיף דברים חדשים לעסק .

אתם מוזמנים לפנות אליי בכל שאלה או בקשה,

מיכאל כהן

 

בית מלאכה ומחסנים א.ת.מילוסיב (סמוך לקיבוץ כפר מסריק), נקודות שירות נוספות ברחבי הארץ: ת"א, ירושלים, נתניה
052-2826182   |   052-2669165   |   04-7741607   |   cohenm1985@gmail.com